Dlužníci a neplatiči – Jak si s nimi poradit?

Dlužníci a neplatiči. Jak si poradit s dlužníky?

Dlužníci a neplatiči jsou mezi námi stále ve větším množství. Dluží vám někdo a nechce svůj dluh vyrovnat? To vám není co závidět, protože věřitel to v Česku nemá zrovna jednoduché. O tom, že rychle dostane zpět své peníze i s úroky, si většinou může leda tak nechat zdát. Jak lze proměnit tento sen ve skutečnost?

Mít dluhy je normální?

Mít dluhy je u nás bohužel stále více pokládáno za normální. Všechny své závazky platí řádně a včas jen málokterý podnikatel. Pro řadu lidí nepředstavuje žádný problém neplatit nájemné nebo úhrady za různé jiné služby, které jim byly poskytnuty. V poslední době také stále roste počet lidí, kteří si příliš nelámou hlavu se splácením úvěrů a půjček. Koneckonců není se co divit, když i stát dluží de facto sám sobě prostřednictvím státních podniků miliardové částky na zdravotním pojištění a sociálním zabezpečení, všichni to vědí a nic se neděje.

Do pozice věřitele se však snadno může dostat kdokoliv z nás. Stačí třeba dát si nějakou věc do opravy a už ji nikdy nevidět nebo vyslyšet prosby známého o krátkodobou finanční výpomoc atd. Jedná-li se o pár korun, asi je nejjednodušší nad nimi mávnout rukou a být vděčný, že nás tohle ponaučení nestálo víc. Jde-li ale o větší částku nebo nechceme-li věc z principu hodit za hlavu, nezbývá, než se svých práv domáhat.

Jak vymáhat dluhy – Dlužníci a neplatiči

Volba správné metody a taktiky postupu věřitele záleží hlavně na tom, kdo a kolik mu dluží. Důležité také je, jak je dluh starý a jak je jeho existence doložena. Věřitel by měl v každém případě svůj dluh začít vymáhat co nejdřív po termínu splatnosti, a to co nejdůrazněji a nejefektivněji. Pokud se mine účinkem snaha přimět dlužníka k platbě po dobrém, není na co čekat a o své peníze je třeba začít bojovat.

O úspěchu či neúspěchu budou rozhodovat především znalosti, zkušenosti, důslednost a vytrvalost obou protihráčů. Nejste-li si příliš jistí v kramflecích a proti vám stojí těžký soupeř, važte dobře své kroky. Vaše neumělá snaha dluh vymáhat totiž může pozici či alespoň sebevědomí dlužníka jenom posílit. Uvědomte si také, že některé kroky už nebude možno vrátit nebo opakovat a určitě byste nestáli o to vyrobit si zbytečně další problémy.

Dlužníci a neplatiči jak si s nimi poradit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vymáhání dluhů se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Dlužníci a neplatiči – Jak si s nimi poradit?

 1. doslami upominka hoci platim mesicne 900 az 1000 kc. ako som podpisal dohodu vic to nejde som invalidny dúchodce vic mi to nevichazi aby som nemusel kvoli vam chodit po zobrani.kazdy mesiac davam bud najednou nebo na 2-3 krat ale 1000 kc kazdy mesiac.Dekuji za pichopeni.

 2. exekutor napsal:

  exekutor alebo vypalnik ale pozor legalne

 3. PŮJČKA napsal:

  Dobrý den,můj známý mi dluží peníze. Mám od nej podepsanou směnku, ale on na to nějak nereáguje. Můžete mi poradit co mám dál dělat a jak postupovat.Děkuji Součková J.

 4. Do problému se dostaneš lehce. napsal:

  Pracuji jako OSVČ v pojišťovnictví. Celosvětová finanční krize, politika dnešní vlády ČR, nezaměstnanost, snižování platů státních zaměstnanců, propouštění apod. Vzhledem k tomu, že většina řeší zhoršující se finanční situaci selekcí měsíčních plateb a poplatků, mezi první na řadu přichází zrušení některých pojistných smluv, které klient oželí. No a já okamžitě vracím pojišťovně provizi a to až do tří let od počátku sjednání. Lépe řečeno, pokud klient nezaplatí alespoň 36 splátek, tak provizi vracím. Je to prakticky zlodějna ze strany pojišťovny, která profituje na stornech daleko nejvíce za celou svoji historii. Sjednat novou pojistku je dnes velký problém, neboť životní náklady jdou nahoru a peněz na živobytí je méně a méně. Takže se vám stane, že padne pojištění zaměstnanců, na které platil zaměstnavatel. Ale ten je v současnosti v insolvenci a ruší všechny zaměstnanecké nadstatdarty a benefity. Tedy i pojistky. Pojištění trvá 23 měsíců. Klient dostane od pojišťovny „kulové“, protože na odbytné má nárok až po zaplacení nejméně 24 plateb. Já vracím provize. Pojišťovna se napakuje a klient s pojišťovákem ostrouhají. Dostávám se do mínusu. Výplaty nulové, půjčky, daně, soc.a nem.pojištění, alimenty, životní potřeby na to není. Jak dál? Pojišťovnu to nezajímá. Hledá další, nové a nové obchodníky, kteří přetáhnou svoji rodinu a známe k pojišťovně a končí. Nelze však z tohoto rozjetého vlaku smrti vyskočit. I po ukončení činnosti OZ musíte vracet storna.Takže dostanente podporu a o tu přijdete, protože vám ji sebere exekutor na podnět pojišťovny. Představte si, že horníci vyrazili chodbu a ta se za rok zavalila. Zaměstnavatel by přišel s tím, že peníze horníci musí vrátit za chodbu, která už neexistuje. Jak já mohu ovlivnit prosperitu firem, to, že klient neztratí zaměstnání, že mu stát nesníží mzdu, že rostou životní náklady. To jsou jedny z důvodů, proč pojistky padají. Ti, kteří jsou v pojišťovně jako zaměstnanci, ti nic nevracejí.

 5. vzal jsem pujcku pro "kamarada" napsal:

  dobry den ted v prosinci mi volal kamarad ze potrebuje nutne sehnat dvacet tisic nato aby je dal nekomu do koho najel nekde na parkovisti v podnapilem stavu ,ze nezavola policii vedel to ten ridic ze neco pil protoze mu dal alkoholtester at foukne……no a ja je vza po jeho premluvani ze to rychle splati a tak u providentu .Daval mi penize asi mesic mezitim ho vyhodili ze zamestnani protoze jel na vanoce o den driv domu ale od poloviny ledna ho vzali spet ale penize stale prej nema platil jsem zanej uz tri tisice a nepocitam jeste telefon a smsky ktere jsem utratil s dohadovanim jeho a vimluv k providentu penize ktere sam potrebuji mam rodinu atd.Ale rekl jsem mu ze pujcku dal zanej platit nebudu.A to zapricinilo to ze mi neustale volaji ,chodi upominky vyhrozuji exekuci apod. kdy mu volam tak nezvedne telefon nebo ho rovnou vypne jen napise ze nama ze ho zivi pritelkyne apod .Napsal jsem vam toto a nevim co dal dekuji za jakoukoli odpoved ci radu s pozdravem Roman S.

 6. JSEM DLUŽNÍK napsal:

  JJSEM DLUŽNÍK DLUŽNÍK DOSTALA JSEM SE DO DLUHU TAK ŽE JSEM STRATILA ZAMĚSTNÁNI A OCITLA JSEM SE DLOIUHO DOBĚ VE FINANČNÍ TÍSNI, TED CHCI PLATIT A EXEKUTOR TO NECHCE CHCI DAT TO CO MUŽU 2000 KČ KAŽDY MĚSIC ,A ODMITA CHCE PO MĚ 60000 KČ … NEVIM ODKAD NA TO VZIT NENI SNIM DOMLUVA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.